NAL Supplemental 2017 Order/Results
See Eligibilityfor available and ineligible players
April Supplemental
3rd Monday of April
Round 38
1. 10) Andy M ........... 4026 Matt Wieters C Was
2. 3) Brian ............. 219 Antonio Senzatela P Col
3. 7) Daniel ............. 69 Ross Stripling P LAD
4. 8) Bob ............... 349 Jose Torres SR SD
5. 4) Stephen/Matt ........ 400 Manny Pina C Mil
6. 9) Russ ............. 117 Alex Asher RP Bal
7. 2) Rick ............. 94 Jarred Cosart P SD
8. 1) Lou .............. 89 Zack Eflin P Phil
9. 12) Andy C ............ 779 Franklin Gutierrez OF LAD
10. 6) Peter ............. 776 JJ Hoover SR AZ
11. 11) Ari ............. 669 Jose Martinez OF StL
12. 5) Bill ............. 218 Kyle Freeland P Col
Round 39
1. 10) Andy M ............. 174 Sal Romano P Cin
2. 3) Brian ............. 292 Chris Hatcher SR LAD
3. 7) Daniel ............. 288 Mike Dunn SR Col
4. 8) Bob ............... 419 Andrew Knapp C Phi
5. 4) Stephen/Matt ......... 208 Adrian Morejon SD
6. 2) Rick ........................... 308 Jose Ramirez SR ATL
7. 9) Russ..4027 Jered Wearver SP SD
8. 1) Lou................644 OF Daniel Nava
9. 12) Andy C.......580 Allen Cordoba SS SD
10. 6) Peter..........560 Chris Taylor 2B LAD
11. 11) Ari............4096 Neil Ramirez RP SF
12. 5) Bill.............340 Wandy Peralta SR Cin
May Supplemental
4th Tuesday of May
Round 40
1) 4. Stephen/Matt..........489 Luis Urias 2B SD
2) 9. Russ...................79 Zack Godley P Ari
3) 3. Brian.................201 Jack Flaherty P StL
4) 10. Andy M...............703 Magneuris Sierra OF Stl
5) 7. Daniel.................66 Matt Garza P Mil
6) 12. Andy C...............132 Austin Brice P Cin
7) 11. Ari..................447 Rhys Hoskins 1B Phi
8) 8. Bob...................674 Brett Phillips OF Mil
9) 6. Peter.................315 Jason Motte SR Atl
10) 5. Bill.................388 Rene Rivera C NYN
11) 2. Rick.................119 Jacob Turner P Was
12) 1. Lou.................4155 Eric Sogard 2B Mil
Round 41
1) 4. Stephen/Matt..........756 Sixto Sanchez P Phi
2) 3. Brian.................570 Carter Kieboom SS Was
3) 9. Russ ……………30 Chris Rusin SP Col
4) 7. Daniel ..................222 Riley Pint P Col
5) 10. Andy M................4032 Matt Albers SR Was
6) 12. Andy C................800 Dinelson Lamet SP SD
7) 11. Ari .................... 4018 Adam Lind 1B Wash
8) 8. Bob........ 149 Marco Gonzales Stl
9) 5. Bill ....................719 Fernando Tatis Jr. SS SD
10) 6. Peter...............365 Paul Sewald RP NYM
11) 2. Rick .................. 332 Brian Duensing RP CHC
12) 1. Lou....................4160 C Patrick Mazeika
July Supplemental
Round 42
1) 4. Stephen/Matt..........4184 Kyle Wright P Atl
2) 4. Stephen/Matt (fr 12. Andy C)..........4182 Hunter Greene P Cin
3) 3. Brian..........177 Luis Castillo P Cin
4) 10. Andy M..........4186 Adam Haseley OF Phi
5) 7. Daniel..........4188 Shane Baz P Pit
6) 5. Bill..........4048 Phil Maton SR SD
7) 11. Ari..........157 Luiz Gohara P Atl
8) 8. Bob..........192 Ben Lively P Phi
9) 4. Stephen/Matt (fr 9. Russ)..........4183 MacKenzie Gore P SD
10) 6. Peter.......... 4225 Luke Voit 1B StL
11) 1. Lou ........193 Nick Pivetta SP Phi
12) 2. Rick ....... 4170 Jose Pirela 2B/OF SD
Round 43
1) 12. Andy C (fr 4. Stephen/Matt) ....525 Ryan McMahon 3B Col
2) 12. Andy C .................486 Scott Kingery 2B Phi
3) 3. Brian .................4006 Austin Slater OF SF
4) 5. Bill .................733 Brandon Woodruff P Mil
5) 7. Daniel ........... 176 Tyler Mahle P Cin
6) 10. Andy M........4185 Pavin Smith 1B AZ
7) 8. Bob ............4190 Heliot Ramos SFG
8) 11. Ari .............4187 Keston Hiura OF/2B Mil
9) 9. Russ ………………….4143 Sam Freeman RP Atl
10) 1. Lou ........... 658 OF Brian Goodwin Wash
11) 6. Pete............731 Brandon Morrow, RP, LAD
12) 2. Rick ............ 123 Brent Suter P MIL
August Supplemental
Round 44
1. 12) Andy C..................4047 Paul DeJong SS Stl
(from 4) Matt/Stephen)
2. 7) Daniel (from 5) Bill) .......4034 David Hernandez SR AZ
3. 11) Ari ......................... 477 Carlos Asuaje 2B SD
(from 3) Brian)
4. 11) Ari .......................... 159 Lucas Sims SP Atl
5. 10) Andy M....................211 Kyle Crick P SF
6. 12) Andy C......................325 Luis Garcia RP Phi
7. 8) Bob............4242 Michael Baez SP SD
8. 7) Daniel.........4165 John Brebbia SR StL
9. 9) Russ…………………….329 Miguel Castro RP Bal
10. 6) Peter...............370 Drew Steckenrider RP Mia
11. 1) Lou................226 Jarlin Garcia, P, Mia
12. 2) Rick .................... 134 Trevor Williams P PIT
Round 45
1. 12) Andy C..................4059 Jose Osuna OF/1B Pit
(from 4) Matt/Stephen)
2. 11) Ari .........................690 Starling Heredia OF LAD
(from 3) Brian)
3. 7) Daniel (from 5) Bill).......788 Victor Caratini C Chc
4. 10) Andy M...............687 Taylor Trammell OF CIN
5. 11) Ari ........................4206 Ryan Vilade SS Col
6. 8) Bob 751 Sandy Alcantara P STL
7. 12) Andy C.................543 Sean Rodriguez IF Pit
8. 7) Daniel .................769 Daniel Descalso SS Ari
9. 9) Russ………………338 Sam Tuivailala SR Stl
10. 6) Peter...................716 Zack Duke RP STL
11. 1) Lou.....4241 Garrett Cooper, 1b, NYY,
12. 2) Rick .......... 240 Blake Wood SR CIN